Akademická debata
:: Úspechy >> Z archívu >> 2012/2013 >> Akademická debata ::

 

  • Košice Schools Debating Competition

16.11-18.11 sa v Košiciach konal každoročný anglický turnaj Košice Schools Debating Competition. Našu školu zastupovali na turnaji 4 tímy. Vďaka nemilosrdnej konkurencii sa bohužiaľ po vyraďovacích kolách toto čislo zmenšilo na 2.tímy a to:
  • Avada Kedavra - Peťo Blaha (VII. OB), Martin Šedovič (V. OA) a Adam Kollár (gymnázium Alejová) 
  • Treb3 - Nikola Katonová (VI. OB), Tatiana Pribulová (VI. OB) a Martin Sarvaš (VI. OA).
 
Do veľkého finále KSDC na tézu "This House would force university graduates to spend the first 5 years in the country of their university." sa prebojovala Treb3 a v pomere hlasov 3:2 ho aj vyhrala t.j získali 1. miesto.
 
Tím Avada Kedavra bohužial vypadli v semifinále v debate proti ďalšiemu tímu z Poštovej. Nakoniec sa tento tím umiestnil na krásnom 3. mieste.
 
Darilo sa aj Martinovi Sarvašovi (VI. OA), ktorý obsadil v sútaži rečníkov 7. miesto a Peťovi Blahovi (VII. OB), ktorý sa umiestnil na 9. mieste.
 
Obdiv patrí aj našim nováčikom - Martin Tomáš (V.OA), Samo Lipták (VI.OB), Dominik Zelizňák (VI.OA), Martin Šedovič (V.OA). Tí sa turnaja nezľakli a problém im nerobil ani nový formát debaty).

 

Všetkým gratulujeme!

 
 

 

  • DEBATE AT EUROPE

V apríli minulého roku sa debatéri z Trebišovskej zúčastnili na projekte Debate at Europe (http://ateurope.idebate.org/), kde sa spolu s ľudmi z Holandska, Macedónska, Srbska, Estónska a Rumunska rozprávali o súčasných problémoch EU. Na základe kvalite rečí sa Peter BlahaMartin Sarvaš zúčastnia finále a medzinárodnej debatnej konferencie v Amsterdame (28.11. - 02.12). Pridajú sa k ním aj Anička Horňáková  a Laci Perduk, ktorí sa po októbrových výsledkoch súťaže dostali  bez námahy na prvé priečky. Súťažiť budú MTT systémom (Mixed Team Track), kedy sa debatéri dostanú do tímov s ľuďmi z celého sveta.
 
V tabuľke TOP 10 rečníkov z celej Európy obsadil Mojmír Stehlík (v súčasnosti študuje na jednej z najprestížnejších škôl IB typu v Bosne a Hercegovine) úžasné 7. miesto s 74 bodmi a tesne za ním sa umiestnil Laci Perduk so 73 bodmi. Po nich nasledovali Peter Blaha (69 bodov), Anička Horňáková (68 bodov), Nika Katonová a Martin Sarvaš (obaja s 67 bodmi).

 

 

  • 1. VÝCHODOSLOVENSKÝ REGIONÁLNY TURNAJ

Na  1. Východoslovenskom regionálom turnaji, na ktorom sme debatovali na tému: "Zdravotný systém na Slovensku by mala pokrývať iba jedna štátna poisťovňa". V tejto debate sa darilo hlavne tímu TREB4 - Martina Krassnayová (VIII. OA), Anička Horňáková (IV. C) a Anette Némethová. Umiestnili sa na výbornom 4. mieste.
 
V súťaži rečníkov sa na 9. mieste (celkový počet účastníkov bol 95) umiestnila Nikola Katonová (VI. OB)Martin Sarvaš (VI. OA).
 
Darilo sa aj nováčikom - Dominik Zelizňak (VI. OA), Alexandra Zelinková (II. A), Samo Lipták (VI. OB), Martin Šedovič (V. OA)Martin Tomáš, ktorí sa prvej regionálky nezľakli a vybojovali si hodnotné rečnícke body!
 
Viac informácií nájde te na tejto stránke.