Akademická debata
:: Úspechy >> Z archívu >> 2013/2014 >> Akademická debata ::


  • 2. Východoslovenský regionálny turnaj

6. - 7. 12. 2013 sa v Košiciach konal druhý Východoslovenský regionálny turnaj, na ktorého výsledok môžme byť právom hrdí. Martin Sarvaš, Martin Šedovič a Peter Blaha si vďaka trom výhram a desiatim ballotom čiže hlasom od rozhodcov zabezpečili prvé miesto. Najväčšiu nádielku rečníckych bodov dostal Martin Sarvaš a tým aj ďalšie prvenstvo v tomto turnaji. Maťo Šedovič bol nakoniec 5., Peťo Blaha 7., a Nika Katonová 10. najlepší rečník. Debatovalo sa na tézu ,,Ruská federácia by nemala mať právo organizovať zimné olympijské hry 2014 z dôvodu porušovania práv LGBT osôb".
  • School Debating Competition

Dňa 15. 11. 2013 sa uskutočnil Košický anglický turnaj School Debating Competition, kde nakoniec najúspešnejšie obstál pred celoslovenskou konkurenciou Martin Sarvaš ako najlepší zo zhruba stovky rečníkov. Téza pre tento turnaj znela ,,Nobelová cena za mier 2013 mala byť udelená Malale Yousafzai".
Tím, v ktorom súťažila Kathleeb Farnam sa prebojoval do finále, napokon však debatu proti mladíkom z Gymnázia Poštová prehral a skončil na druhom mieste.

 

  • 1. Východoslovenský regionálny turnaj

26. 10. 2013 sa skončil prvý východoslovenský regionálny turnaj v Michalovciach kde sa okrem iných rozoberala aj téza ,,Európska únia mala poskytnúť politický azyl Edwardovi Snowdenovi", a zatiaľ môžeme debatnú sezónu 2013/2014 zhodnotiť takto:
  • gratulujeme Martinovi Sarvašovi (VII.OB) k postu náhradníka v tíme slovenskej delegácie na budúcich Majstrovstvách sveta v stredoškolskej debate v Thajsku,
  • počas prvej regionálky sa na zozname najlepších rečníkov umiestnili Martin Sarvaš (VII. OB) - 8. top rečník, Martin Šedovič (VI. OA) - 6.top rečník, Nika Katonová (VII. OB) - 3. top rečníčka a Peter Blaha (VIII. OB) - 2. top rečník.
    Nika Katonová, Katka Koromházová (Lacák) a Lenka Kmeťová (Lacák) sa v celkovom poradí tímov umiestnili na druhom mieste.