Aplikovaná ekonómia
:: Úspechy >> Z archívu >> 2016/2017 >> Aplikovaná ekonómia ::

 

 
JA Veľtrh podnikateľských talentov je vyvrcholením celoročného úsilia študentov stredných škôl z celého Slovenska. Na veľtrhu prezentujú verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby. Stretávajú sa so svojou konkurenciou a súťažia v niekoľkých kategóriách.
 
Tohto roku, 5.4.2017, sa uskutočnil pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
 

JA firma A.S.A.P pod vedením pani učiteľky Vodarčíkovej na tomto veľtrhu získala 2. miesto v kategórii Google Digitálna garáž. (Fotogaléria)

 

 

 

JOB Shadowing   - tieňovanie lídra – september, október 2016

 

Job Shadowing je jedinečnou príležitosťou pre študentov stráviť jeden pracovný deň tieňovaním manažéra v reálnej firme. Študenti sa dozvedia, čomu sa manažéri venujú, aké sú ich zodpovednosti, ale aj to, ako samotné pracovisko funguje a aké sú jeho hlavné charakteristiky. Job Shadowing spája študentov s praxou a poskytuje informácie o rôznych kariérnych možnostiach. Táto skúsenosť inšpiruje mladých ľudí byť podnikavými a umožňuje im učiť sa základným zručnostiam, ktoré im pomôžu stať sa budúcim hodnotným aktívom akéhokoľvek zamestnávateľa.

Viac informácií nájdete na tejto stránke.

 

JOB Shadowing  Bratislava, september

Tu našu školu reprezentovala Peťka Pangrácová (IV. AB). Fotky z podujatia.

Peťka, sme na teba hrdí... :-).

„Zažiť tieňovanie jedného z vybraných lídrov bol môj najväčší zážitok, dokonca väčší než vidieť Eiffelovu vežu.“ (Peťka Pangrácová)

 

JOB Shadowing  Brusel, október

Tu našu školu bude reprezentovať Aleš Manica (V. AB).  Aleš,  uži si Brusel a mysli na nás.... :)

 

 

Konferencia Mladých lídrov – JA Mladý líder  27.9  - 30.9.2016
Tí najlepší z najlepších zo súťaží organizovaných JA Slovensko. Zúčastnia sa jej aj študenti našej školy Aleš Manica V.AB, Sandra Šuláková III.BB, Michaela Renčíková III.BB.
 
Milí študenti, vďaka vašej šikovnosti a úsiliu v prechádzajúcom školskom roku 2015/2016 ste ako úspešní absolventi programov a projektov JA Slovensko, n.o. boli vybraní pre účasť na aktivite pod názvom JA Mladý líder 2016
K tomuto postupu vám srdečne blahoželáme a tešíme sa, že vám môžeme priniesť túto 4- dňovú aktivitu, v skratke JAML 2016, plnú zaujímavého programu zameraného na rozvoj vašej osobnosti. Z minulých ročníkov vieme, že na túto aktivitu sa jednoducho nedá zabudnúť, preto pevne veríme, že aj pre vás to bude zážitok a obrovská skúsenosť v jednom.
 
„JAML 2015 bola jedna z najlepších vecí, akú sme kedy zažili. Stretli sme sa tu s úžasnými ľuďmi, ktorí v nás po dlhej dobe vyvolali maximálny pocit šťastia, radosti a naplnenia. Veľa sme sa toho naučili a začali sme nad mnohými vecami vo svojich životoch uvažovať – čo zmeniť k lepšiemu, ako využívať svoj čas naplno. Toto miesto, ľudia a atmosféra nám poskytli neskutočnú silu a energiu. Ďalším účastníkom odkazujeme: nebojte sa rozprávať, vyjadriť svoj názor. Spánok nie je podstatný:), hlavne sa do všetkého zapájajte, všetko skúšajte a vyťažte z toho maximum. Počúvajte ľudí okolo seba a v neposlednom rade – užívajte si to naplno!“ , účastníci JAML 2015.

 

 
Konferencia o podpore a rozvoji talentu, ktorá sa koná v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave v dňoch 12. – 13. septembra 2016 (pondelok – utorok).
 
Naši študenti, Aleš Manica (V. AB), Kristína Kráľovská (IV. AB), Petra Pangrácová (IV. AB), Patrícia Halászová (IV. AB), Natália Hamadejová III.AB, sú prezentátori v anglickom jazyku na tejto konferencii.
 
 
Viac o konferencii: