Aplikovaná ekonómia
:: Úspechy >> Z archívu >> 2017/2018 >> Aplikovaná ekonómia ::

 

  • Konferencia 30 pod 30

 
Festival biznisu a inšpirácie je po roku späť! Slovenská verzia amerického eventu magazínu Forbes prináša množstvo rozhovorov, pódiových diskusií s domácimi a zahraničnými hosťami, prezentácií a prípadových štúdií.
 
Chceš vedieť ako preraziť v Amerike? Koho hľadajú úspešné slovenské firmy? Ako budovať značku na sociálnych sieťach? Chceš predstaviť svoj biznis top slovenským a českým investorom? Zaujíma ťa, aká (ne)ľahká je cesta od nápadu k vybudovaniu biznisu a k investícii?
 
Odpovede na tieto otázky a ešte na mnohé ďalšie môžu získať medzi inými aj členovia JA firmy Ala rasi Buday Marcel, Hrnek Bohuš (III.AB), Melichar Aleš, Tomčo Kristián (VII.OB). Viac o danej akcii na tejto linke.

 

 

  • Mini Innovation Camp

 
Slovensko v spolupráci s Monsanto Fund pripravila v rámci projektu Podpora inovácií v podnikaní súťaž Mini Innovation Camp.
Súťaž sa uskutočnila 5. apríla 2018 v priestoroch Úradu Košického samosprávneho kraja. Súťaže sa zúčastnilo 29 študentov programov JA Aplikovaná ekonómia, JA Podnikanie v cestovnom ruchu I a II. 

SúťažMini Innovation Camp predstavuje pre študentov intenzívnu skúsenosť, ktorá stimuluje ich kreatívne a inovačné schopnosti. Študenti pracovali na reálnej výzve v zmiešaných 4- členných tímoch. Ich úlohou bolo nájsť najlepšie riešenie na zadanú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou.

Vďaka tejto súťaži si študenti mohli precvičiť svoje komunikačné a prezentačné zručnosti, vyskúšali si tiež tímovú prácu. Zoznam víťazných tímov, fotogaléria.

 
Tejto súťaže sa zúčastnili Marcel Buday a Bohuš Hrnek (všetci III.AB). Marcel Buday získal 2. miesto.

 

 

  • JA veľtrh podnikateľských talentov

 

 
JA Veľtrh podnikateľských talentov je vyvrcholením celoročného úsilia študentov stredných škôl z celého Slovenska. Na veľtrhu prezentujú verejnosti svoje podnikateľské plány, výrobky a služby. Stretávajú sa so svojou konkurenciou a súťažia v niekoľkých kategóriách.
 
Tohto roku sa uskutočnil pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
 
JA firma Ala rasi pod vedením pani učiteľky Vodarčíkovej na tomto veľtrhu získali viacero umiestnení:
  • 1. miesto v kategórii "SAP produkt pre 21. storočie",
  • 1. miesto v kategórii "IBM prezentácia na pódiu",
  • 1. miesto v kategórii "Najlepšia JA firma v hodnotení študentmi"
  • a stali sa finalistami "Company of the Year Competiton" čím získali postup do TOP Finále JA Firiem (17. mája 2018, Bratislava). JA Firma, ktorá sa umiestni na prvom mieste v TOP Finále získa vstupenku na medzinárodnú súťaž Company of the Year Competition, ktorá sa uskutoční v 16. - 19. júla 2018 v Belehrade, Srbsko.
 

 

 

  • JA Innovation Camp

 
JA Slovensko v spolupráci so spoločnosťou AT&T Global Network Services Slovakia pripravilo v rámci projektu Aspire súťaž Innovation Camp. Súťaž sa uskutočnila 14. februára 2018. Súťaž bola určená pre študentov JA Firiem.
Celodenná súťaž Innovation Camp predstavuje pre študentov intenzívnu skúsenosť, ktorá stimuluje ich kreatívne a inovačné schopnosti. Študenti pracovali na reálnej výzve v zmiešaných tímoch. Ich úlohou bolo nájsť najlepšie riešenie na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Najlepšie 3 tímy získali hodnotné ceny.
Vďaka tejto súťaži si študenti mohli precvičiť svoje komunikačné a prezentačné zručnosti, vyskúšali si tímovú prácu pri riešení výzvy a spoluprácu s konzultantmi – mentori z praxe. Na základe výzvy im súťaž priblížila fungovanie firiem v reálnom podnikateľskom prostredí. Cieľom súťaže je zároveň motivovať študentov, aby sa stali úspešnými na trhu práce.
 
Tejto súťaže sa zúčastnili Zuzana Jakubová, Natália Nováková, Marcel Buday (všetci III.AB), Kristián Tomčo (VII.OB),
 
Kristián Tomčo v nej získal 2. miesto.
 

 

  • JAML - JA Mladý líder

JAML - JA Mladý líder je sústredením, na ktorom sa zúčasťnuje každý rok 28 absolventov programov JA Slovenska. Tentokrát sa opäť konalo v Belušských Slatinách. Počas štyroch dní (19.9. - 22.9.2017) boli jeho účastníci súčasťou mnohých aktivít, ktoré im ukázali ako vychádzať a pracovať v kolektíve. Išlo o to nebyť lídrom ale viesť a veriť si navzájom :).
 
Tohto roku sa tohto sústredenia zúčastnila aj Betka Bujdošová (IV. AB), ktorá získala ocenenie 3.najlepší LEADER z 28 účastníkov na JAMLY 2017. Čo na toto ocenenie Betka? "Ďakujem za dôveru a celý rok skúseností pani učiteľke Vodarčíkovej."
 
Čo k tomu viac dodať? Snáď už iba: "Srdečne blahoželáme."