Podujatia, súťaže
:: Školské aktivity >> Debatný klub >> Podujatia, súťaže ::

 • Posledným turnajom tohto kalendárneho roka a zároveň úplnou novinkou je Vianočný turnaj Trebišovská open na našej škole, ktorý organizuje Martin Šedovič. 21. 12. 2013 v sobotu si prídu v priateľskej atmosfére zadebatovať stredo- a vysokoškoláci z celého Slovenska a Čiech. Pozorovatelia i debatéri sú srdečne vítaní!

 • Tento víkend sa konal druhý Východoslovenský regionálny turnaj, na ktorého výsledok môžme byť právom hrdí. Martin Sarvaš, Martin Šedovič a Peter Blaha si vďaka trom výhram a desiatim ballotom čiže hlasom od rozhodcov zabezpečili prvé miesto. Najväčšiu nádielku rečníckych bodov dostal Martin Sarvaš a tým aj ďalšie prvenstvo v tomto turnaji. Maťo Šedovič bol nakoniec 5., Peťo Blaha 7., a Nika Katonová 10. najlepší rečník. Debatovalo sa na tézu ,,Ruská federácia by nemala mať právo organizovať zimné olympijské hry 2014 z dôvodu porušovania práv LGBT osôb".

 • Z Košického anglického turnaja nakoniec najúspešnejšie obstál pred celoslovenskou konkurenciou Martin Sarvaš ako najlepší zo zhruba stovky rečníkov. Tím, v ktorom súťažila Kathleeb Farnam sa prebojoval do finále, napokon však debatu proti mladíkom z Gymnázia Poštová prehral a skončil na druhom mieste.

 • Sezóna však ďalej pokračuje. Najbližšie sa s nami stretnete už 15.11. na DNI OTVORENÝCH DVERÍ kde budú naši debatéri prezentovať aktivitu klubu budúcim prvákom.
  Ešte v ten istý deň nás čaká anglický turnaj Košice Schools Debating Competition, na ktorý sa vydajú dvaja naši členovia už ako zaúčajúci sa rozhodcovia a minimálne tri ďalšie súťažné tímy.
  Obháji si Trebišovská titul z minulého roka? Téza pre tento turnaj znie ,,Nobelová cena za mier 2013 mala byť udelená Malale Yousafzai"
  Zároveň prebieha v týchto dňoch aj horlivá príprava našich Debatiádničok, Nicol Filipovej a Lucie Lietavovej, na súťaž ktorá sa uskutoční 19.novembra.

 • 26. 10. 2013 sa skončil prvý východoslovenský regionálny turnaj v Michalovciach kde sa okrem iných rozoberala aj téza ,,Európska únia mala poskytnúť politický azyl Edwardovi Snowdenovi", a zatiaľ môžeme debatnú sezónu 2013/2014 zhodnotiť takto:
  • gratulujeme Martinovi Sarvašovi (VII.OB) k postu náhradníka v tíme slovenskej delegácie na budúcich Majstrovstvách sveta v stredoškolskej debate v Thajsku,
  • počas prvej regionálky sa na zozname najlepších rečníkov umiestnili Martin Sarvaš (VII. OB) - 8. top rečník, Martin Šedovič (VI. OA) - 6.top rečník, Nika Katonová (VII. OB) - 3. top rečníčka a Peter Blaha (VIII. OB) - 2. top rečník.
  • Nika Katonová, Katka Koromházová (Lacák) a Lenka Kmeťová (Lacák) sa v celkovom poradí tímov umiestnili na druhom mieste.

 • Naša škola hostila v septembri začiatočnícke semináre pre budúcich debatérov z celého východného Slovenska a tréneri  klubu sa v mesiacoch september a október zúčastnili okrem iného aj Trénerského semináru a Valného zhromaždenia (Jasná, Demänovská dolina), Rozhodcovského semináru (Zvolen).

 

 • 10. 9. 2013 sa uskutočnila exhibičná debata pre našich prvákov. Debatovali Jožo Maruščák (Gymnázium Poštová), Peter Blaha (oktáva B) Martin Sarvaš (septima A) ako propozícia a na druhej strane Michal Papcun (Masarykova univerzita) Daniela Grofová (Masarykova univerzita) a Nika Katonová (septima B). Téza bola ,,Táto vláda by povolila mučenie ľudí podozrivých z terorizmu"... koľko ľudí to oslovilo uvidíme už vo štvrtok po siedmej hodine (15:00) v triede I.A. Hosťom, publiku, Martinovi Šedovičovi ako timekeeprovi, a pani profesorke Šempergerovej ďakujeme za dobrú atmosféru a skvelo odvedenú prácu.

 • 8. 9. 2013 skončilo v Demänovskej doline-Jasnej školenie pre trénerov a valné zhromaždenie Slovenskej debatnej asociácie. Na oboch podujatiach zastupovala náš klub Nika Katonová ako členka Regionálnej rady východu a vedúca Debatného klubu Trebišovská.
  Prvé stretnutie klubu sa uskutoční 12.9.2013 (štvrtok) v triede 1.A o 15:00. Všetci ste srdečne vítaní!

 

 • Nezaháľali sme ani počas letných prázdnin. Martin Šedovič, Martin Tomáš a Nika Katonová cestovali v auguste do Olomouca, aby sa na prestížnom medzinárodnom turnaji Heart of Europe zaškolili ako rozhodcovia.