Úspechy

2023/2024

volejbal

Krajské kolo mixvolejbalu

Dňa 26.3.2024 sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnili  Krajské majstrovstvá mixvolejbalu žiakov SŠ. Tím GT12 obsadil krásne 2.miesto . 

Srdečne blahoželáme.

volejbal_kraj24

o_nej

Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

 

Dňa 15.2.2024 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku, kde naši žiaci získali tieto umiestnenia.
V kategórii 1A: 4.miesto Matúš Šefara II.OA
V kategórii 2A: 5.miesto Ema Šipošová VI.OA
V kategórii 2B: 4.miesto Richard Magyar VIII.OB
V kategórii 2C: 7.miesto Matej Kumičák VIII.OA

o_anj

Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

 

Dňa 14.2.2024 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naši žiaci sa umiestnili nasledovne:
kategória 1B: Simona Bartáková, IV.OA - 6.miesto
kategória 2A: Natália Lengová, V.OA - 3.miesto
kategória 2B: Ema Baculíková , VII.OA - 10.miesto
kategória 2C1: Sebastián Ujheľský, IV.AB - 8.miesto
kategória 2C2: Natália Fedoríková , V.AB - 3.miesto

 

informatika

NET@FIIT

Dňa 12.2.2024 sa uskutočnila súťaž zo sieťových technológií s názvom NET@FIIT na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Brian Matej z triedy VII.OA sa umiestnil na 9. mieste, ako úspešný riešiteľ.

o_ludskeprava

Krajské kolo Olympiády ľudských práv

 

Žiačka VIII.OB Anna Sviatková obsadila 4.miesto na krajskom kole Olympiády ľudských práv a kvalifikovala sa tak na celoslovenské kolo.

o_anj

Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

 

kategória 1A:
2.miesto: Adam Šofranko II.OA


kategória 1B:
1.miesto: Simona Bartáková IV.OA


kategória 2A:
1.miesto: Natália Lengová V.OA


kategória 2B:
1.miesto: Ema Baculíková VII.OA


kategória 2C2:
1.miesto: Natália Fedoríková V.AB

o_nej

Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

 

Kategória 1A:
1. miesto: M. Šefara II.OA
2. miesto: J. Popovič II.OA

 

Kategória 1.B:
3. miesto: E. Schmiedl IV.OA
4. miesto: S. Bartáková IV.OA

 

Kategória 2A:
1. miesto: E.Šípošová VI.OA

 

Kategória 2.B:
1. miesto: R. Magyar VIII.OA
2. miesto: A. Sviatková VIII.OA

literatura

Literárna súťaž: Umelá inteligencia a etika

 

Inštitút etiky a bioetiky FF PU v Prešove ocenil našich žiakov po prvýkrát v histórii súťaže všetkými troma miestami.
Všetkým zúčastneným ďakujeme za aktivitu a výbornú prácu. Vaše eseje zaujali i porotu.

1. miesto: Ema Šípošová
2. miesto: Viktor Štofko
3. miesto: Ivana Dorčáková

sach

Krajské majstrovstvá študentov SŠ v zrýchlenom šachu

 

29.11.2023 sa traja naši žiaci zúčastnili Krajských majstrovstiev študentov SŠ Košického kraja v zrýchlenom šachu, ktoré sa konali v Michalovciach. Daných majstrovstiev sa zúčastnilo 73 súťažiacich.
Matej Bidulský (VIII.OA) obsadil 1. miesto a postupuje do celoslovenského kola. Krásny výsledok dosiahli aj Radovan Tomáš (VII.OA) 36. miesto a Adam Pavlovič (VIII.OA) 67. miesto.

florbal

Krajské kolo vo florbale chlapcov

 

Srdečne blahoželáme chlapcom, ktorí obsadili vo florbale 2.miesto na krajskom kole SŠ.

volejbal

Medzinárodný turnaj Eötvös Cup v Debrecíne

 

Srdečne blahoželáme našim žiačkam, ktoré vybojovali 8.miesto v silnej medzinárodnej konkurencii 32 družstiev.

2022/2023

bedminton

Krajské kolo v bedmintone

 

V krajskom kole bedmintonu chlapcov sa na krásnom 2.mieste umiestnili Adam Pavlovič a Matej Bidulský z VIII.OA.

ibobor

iBOBOR

 

V celoslovenskej informatickej súťaži sa na zdieľanom 1.mieste umiestnili až štyria žiaci z našej školy.

 

V kategórií KADET:

1.miesto:  Eliška Horňáková I.AB

1.miesto:  Jana Fedáková I.BB

1.miesto:  Gregor Dudič IV.OA

 

V kategórií BENJAMÍN:

1.miesto:  Bich Diep Tran II.OA

 

 

2021/2022

o_nej

Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

 

Dňa 19.1. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo nemeckej olympiády, na ktorej sa zúčastnili žiaci našej školy vo všetkých kategóriách
a získali pekné umiestnenia.

V kategórii 1A:
4. miesto: Martin Kmec II.OA


V kategórii 1B:
5. miesto: Nina Vodarčíková III.OA
8. miesto: Ema Šipošová IV.OA


V kategórii 2A:
1. miesto: Richard Magyar VI.OB
2. miesto: Anna Sviatková VI.OB


V kategórii 2B:
1. miesto: Štefan Faško III.A
2. miesto: Barbora Stupavská IV.BB

 

Do krajského kola postupujú v kategórii 2A: Richard Magyar VI.OB, Anna Sviatková VI.OB
a v kategórii 2B: Štefan Faško III.A a Barbora Stupavská IV.BB.

o_ludskeprava

Olympiáda ľudských práv

 

Dňa 20.1.2022 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv pre malé gymnázium.
Víťazi:
1.miesto: Anna Jacková IV.OA
2.miesto: Lea Bruothova IV.OA
3.miesto: Natália Bárányová IV.OA

volejbal

Medzinárodný turnaj 25. ročníka Eötvös Cup v Debrecíne

 

21. - 23.8.2021 zúčastnilo medzinárodnom turnaja 25. ročníka Eötvös Cup v Debrecíne. 
V silnej medzinárodnej konkurencii družstiev z Maďarska, Srbska, Rumunska, Poľska a Slovinska obsadili krásne 5. miesto.
Naša žiačka Ivka Dorčáková bola dokonca vybraná do All stars tímu.

2020/2021

literatura

Literárna jar Jána Čilliaka

 

V celoslovenskej literárnej súťaži - Literárna jar Jána Čilliaka získala J. Jakubeková z V. AB krásne 3. miesto.

literatura

Celoslovenskej literárna súťaž – Slovo

 

V celoslovenskej literárnej súťaži – Slovo získala S. Antošová z VIII. OA krásne 2. miesto.

o_dej

Dejepisná olympiáda

 

V okresnom kole Dejepisnej olympiády sa na 1. mieste umiestnila Ema Miľovčíková, ktorá svoje vedomosti potvrdila aj na krajskom kole, kde sa umiestnila na krásnom 3. mieste umiestnila.

o_nej

Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

 

1. miesto: B. Gazdag, VII.OA, kat.2.B (postup do KK)
                R. Magyar, V.OB, kat. 2.A (postup do KK)
                S.A. Spiekermann, I.A, kat. 2C (postup zo šk.kola do KK)


2.miesto: V. Bodnárová, III.BB, kat.2.A (postup do KK)


3.miesto: E.Ch. Burašová, IV.OA, kat.1.B
                J. Jakubeková, V.AB, kat.2.B


4. miesto: S Lissyová, III.OA, kat. 1.B

mlady_europan

Mladý Európan

 

Dňa 17.09.2020 sa študenti Alexandra Müllerová (VII.OB), Daniel Šoltýs a Adam Štelcl (VII.OA) zúčastnili regionálneho kola súťaže Mladý Európan, kde získali 3.miesto.

2019/2020

o_anj

Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

 

Naši žiaci sa umiestnili nasledovne:
kategória 2C1:
Martin Sova – 1.miesto
Lea Hricová – úspešná riešiteľka


kategória 2B:
Michal Jarčuška – 2.miesto


kategória 2A:
Branislav Gazdag – 2.miesto


kategória 1B:
Monika Horňáková – 5.miesto

shakespeare

Shakespear´s memorial

 

Naši študenti sa zúčastnili regionálneho kola súťaže v recitovaní anglickej poézie a prózy Shakespeare´s memorial. 
Chceme sa poďakovať za účasť na súťaži: Natálii Lengovej I.OA, Lukášovi Burdzovi I.OA, Vivien Vámosovej IV.OA, Soni Antošovej VII.OA, Sandre Fudorovej V.AB. 
V kategórii prima-sekunda sa na 3.mieste umiestnila Natália Lengová I.OA.

gtLOGO

Trebišovský VIACBOJ

 

Dňa 28.1.2020 sa konal Trebišovský VIACBOJ, ktorého sa zúčastnili žiaci: 8-ročného Gymnázia IV.OA a IV.OB, ZŠ Novomeského 2, ZŠ Postupimská 37, ZŠ Staničná 13, Súkromná ZŠ Tr. SNP 107
1. miesto: GT12 - IV.OB
2. miesto: ZŠ Staničná 13
3. miesto: ZŠ Novomeského 2

november_89

November 89 a MY

 

V dňoch 14.-15.11. 2019 sa žiačky našej školy zúčastnili slávnostného vyhlásenia výsledkov súťaže November 89 a MY v Primaciálnom paláci v Bratislave. Súťaž organizovalo o.z. Klub 89. Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie bol nultý ročník súťaže venovaný novembrovým udalostiam - November 89 a MY. Do súťaže sa zapojilo 50 slovenských škôl a takmer 300 žiakov. 
Vo veľmi tvrdej konkurencii sa podarilo tímu v zložení Ivka Dorčáková, Monika Horňáková, Katka Bučeková a Matej Šoltés (z IV.OA) za prácu Naše rande s históriou a.k.a. Naozaj sa to stalo? získať špeciálnu cenu za originálne spracovanie v kategórii audiovizuálna tvorba.

basketbal

Regionálne kolo v basketbale dievčat

 

Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: Kristína Mackulinová, Petra Findríková, Ivana Dorčáková, Emma Müllerová a Eva Staniková. 
Snaha našich dievčat vyústila do 5. miesta.

florbal

Florbal

 

Na obvodnom kole florbalu chlapcov ZŠ sa naši žiaci umiestnili na 2.mieste a následne zvíťazili na SK Liga Florbal.

o_nej

Olympiáda v nemeckom jazyku

 

Do krajského kola olympiády v nemeckom jazyku postúpili títo žiaci: Kategória 1A: Sophia Lissyová, II.OA,  Kategória 1B: Richard Magyar, IV.OB,  Kategória 2A: Branislav Gazdag, VI.OA,  Kategória 2B: Júlia Jakubeková, IV.AB,  Kategória 2C: Sarah Bröstl, VII.OB

 

Na krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo dňa 11.2.2020 si vybojovali aj krásne umiestenia:
Kategória 1B: 1.miesto Richard Magyar, IV.OB
Kategória 2A: 3.miesto Branislav Gazdag, VI.OA
Kategória 2C: 1. miesto Sarah Bröstl, VII.OB

o_ludskeprava

Olympiáda ľudských práv

 

Dňa 18.2.2020 sa žiaci z IV.OA: V.Vámosová, K.Krotká a M.Šoltés zúčastnili Pilotného projektu Olympiády ľudských práv a zvíťazili.

aplikovana_ekonomia

Innovation Camp pre študentov JA Firiem

 

JA Slovensko v spolupráci so spoločnosťou AT&T Global Network Services Slovakia pripravili v rámci projektu Aspire súťaž Innovation Camp pre študentov JA Firiem. Študenti pracovali na reálnej výzve v 5-členných zmiešaných tímoch.
Alexandra Židovská - 1. miesto
Simona Kazíková - 2. miesto
Patrik Šelmeci - 2. miesto
Vďaka tejto súťaži si študenti mohli precvičiť svoje komunikačné a prezentačné zručnosti, vyskúšali si tímovú prácu pri riešení výzvy a spoluprácu s konzultantmi – mentormi z praxe.

o_ekonomicka

Ekonomická olympiáda

 

27.2.2020 sa konala Ekonomická olympiáda na pôde Ekonomickej fakulty TUKE v Košiciach. Našu školu úspešne reprezentovali: Barčovská Nina, Čider Radoslav, Ékes Peter, Frajtko Tobiáš, Lešová Ema, Vilim Samuel, Wuksta Viktor, Zlacký Matúš.

debata

Akademická debata

 

Dňa 21.1.2020 sa žiaci IV.OA Matej Medve a Matej Šoltés zúčastnili svojho prvého debatiádneho turnaja, ktorý sa im podarilo vyhrať. Úspešná bola aj Vivien Vámosová, taktiež z IV.OA, ktorá skončila na 2. mieste.

o_sjl

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

 

Dňa 13.2.2020 sa konalo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, kde Šimon Šoltés z VIII.OA bol úspešným riešiteľom.

 

literatura

Pocta Rázusovcom

 

V 2. ročníku medzinárodnej literárnej súťaže Pocta Rázusovcom získala Júlia Jakubeková zo IV. AB čestné uznanie za literárnu prácu NEHODA.

literatura

Literárna súťaž 100 slov o Európe

 

Žiaci našej školy sa zapojili do literárnej súťaže 100 slov o Európe, ktorú vyhlásilo informačné centrum Europe Direct Košice. Cieľom súťaže bolo spoznať pocity, myšlienky a dojmy občanov Slovenskej republiky na tému 15 rokov v EÚ. Porotcovia o víťazoch rozhodli takto: 
1. miesto - Barbora Miľovčíková - Šťastie, VIII. OB
3. miesto - Zuzana Orinčáková - Mier, sloboda, demokracia, IV. AB

o_sjl

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

 

KATEGÓRIA A:
1. miesto: Š. Šoltés - VIII.OA -  postup do Krajského kola
2. miesto: B. Miľovčíková - VIII.OA
3. miesto: D. Šimko - VIII.OA

 

KATEGÓRIA B:
1. miesto: A. Műllerová - VI.OB - postup do Krajského kola
2. miesto: M. Dzurušová - VI.OB
3. miesto: D. Semancová - II.BB

 

KATEGÓRIA C:
1. miesto - M. Šoltés - IV.OA - postup do Krajského kola
2. miesto - M. Horňáková - IV.OA
3. miesto - A. Sviatková - IV.OB

saliansky_matko

Šaliansky Maťko

 

Šaliansky Maťko - recitácia slovenských povestí
1.miesto - Dominika Hancinová - I.OA
2. miesto - Ema Miľovčíková - I.OA
3. miesto - Anna Wolczková - I.OA

o_inf

Olympiáda v informatike

 

V krajskom kole 35. ročníka Olympiády v informatike kategória A a B našu školu úspešne reprezentoval Daniel Šoltýs.

umenie_priatelstvo

Umenie a priateľstvo nepoznajú hranice

 

V kreatívnej súťaži Umenie a priateľstvo nepoznajú hranice, sa Lukáš Burdza  umiestnil na 3. mieste, zároveň žiak vyhral pre svoju triedu komentovanú prehliadku a workshop
vo Východoslovenskej galérii.

2018/2019

o_anj

Olympiáda v anglickom jazyku

 

Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku:

 

Kategória 1A
1. miesto: Sophia Lissyová
2. miesto:Branislav Čech
3. miesto:Róbert Staš

 

Kategória 1B
1. miesto: Alexandra Ivasenková
2. miesto:Emma Mitríková
3. miesto:Rastislav Kalafus

 

Kategória 1C
1. miesto:Sarah Kay Young
2. miesto: Valent Jakub


Kategória 2C1
1. miesto: Dáša Falisová
2. miesto:Daniela Bieleschová
3. miesto:Gregor Slodičák


Kategória 2A
1. miesto: Sarah Bröstl
2. miesto: Lila Ha Khan
3. miesto: Petra Štubendeková

 

Kategória 2B
1. miesto: Tamara Pivarníková
2. miesto: Michal Jarčuška
3. miesto: Alexander Filip

 

Kategória 2C2
1. miesto: Sandra Fudorová
2. miesto: Richard Manica
3. miesto: Júlia Jakubeková

sach

Školské majstrovstvá v zrýchlenom šachu

 

1. miesto Lenka Bidulská
2. miesto Matej Bidulský
3. miesto Diana Kalajková

mat

Matematický MATBOJ

 

Žiaci Adam Sova, Daniel Zemančík a Dennis Šimko získali krásne 4.miesto.

o_dej

Školské kolo olympiády z dejepisu

 

PRÍMA:
1. miesto: Ema Stančíková
2. miesto: Diana Kalajková

 

SEKUNDA:
1. miesto: Tamara Pribulová
2. miesto: Martin Vindiš
3. miesto: Ema Baculíková

 

TERCIA:
1. miesto: Matej Šoltés
2. miesto: Klaudia Sýkorová
3. miesto: Adam Pavlovič

 

KVARTA:
1. miesto: Filip Kmec
2. miesto: Veronika Tomčov
3. miesto: Ema Andelová, Martina Proksová

 

volejbal

Krajské kolo vo volejbale

 

Družstvo mladších dievčat v zložení Hájková, Kissiová, Sviatková, Čundáková, Dorčáková, Olexová, Sabolová zvíťazilo v okresnom kole vo volejbale a postúpilo do krajského kola skončilo na 3. mieste.

 

volejbal

Regionálne kolo vo volejbale

 

Dňa 7.3.2019 volejbalové družstvo dievčat z Gymnázia Trebišovská 12 v zložení: Šoltýsová, Berényiová, Horňáková, Juhásová, Hájková, Haloubeková, Medveďová, Drvenica, Ditrichová, Sipľaková vyhralo v regionálnom kole. 

florbal

Florbal

 

Študenti Gymnázia Trebišovská 12 dňa 30.11.2018 sa zúčastnili finálového boja.

bedminton

Majstrovstvá Slovenska v bedmintone

 

Žuravlov Erik, Turcsányi Viliam, Huppert Peter vyhrali krajské kolo v bedmintone a postupili na Majstrovstvá Slovenska, kde Turcsányi Viliam, Huppert Peter získlali krásne 2. miesto.

 

bedminton

Regionálne kolo v bedmintone

 

7.11.2018 študenky Gymnázia Trebišovská 12 Adriana Anjelová, Miriam Gurská získali 5. miesto v regionálnom finále XI. ročníka dlhodobých športových súťaží -  bedminton dievčat.

volejbal

Volejbalový turnaj v Debrecíne

 

22. ročníku volejbalového turnaja v Debrecíne v dňoch 21. - 23. august 2018 sa naše dievčatá zúčastnili volejbalového turnaja, kde skončili na krásnom 6.mieste z 32 družstiev.

o_nej

Školské kolo olympiády v nemeckom jazyku

 

Kategória 1A:
1. miesto: Burašová Šarlota II.OA

 

Kategória 1B:
1. miesto: Richard Magyar III.OB 
2. miesto: Róbert Kubín IV.OA 
3. miesto: Ivana Dorčáková III.OA

 

Kategória 2A:
1. miesto: Branislav Gazdag V.OA
2. miesto: Lucia Ficeriová VI.OA
3. miesto: Martina Horňáková VI.OA, Alexandra Müllerová V.OB

 

Kategória 2B:
1. miesto: Simona Tomášová VII.OA
2.  miesto: Adam Sova, VII.OA
3. miesto: Lucia Tkáčová VII.OA

 

Kategória 2C:
1. miesto: Sarah Bröstl VI.OB

o_ludskeprava

Krajské kolo Olympiády ľudských práv

 

Náš žiak Šimon Šoltés získal 1. miesto na krajskom kole Olympiády ľudských práv.  Veríme, že sa mu bude dariť aj na celoslovenskom kole.

literatura

Súťaž v písaní esejí

 

Náš študent Šimon Šoltés zo VII.OA si prevzal diplom z rúk zástupcu Európskej komisie na Slovensku v Bratislave. Zúčastnil sa súťaže v písaní esejí, ktorú usporiadala Nadácia Hannsa Seidela v spolupráci s Centre for European and North Atlantic Affairs ešte minulý školský rok. Šimonovi srdečne blahoželáme.

aplikovana_ekonomia

Veľtrh firiem, JA Slovensko

 

Dňa 9. apríla 2019 sa konala súťaž veľtrh firiem, JA Slovensko, na ktorej naši študenti získali tieto umiestnenia v jednotlivých kategóriách:
AT&T
     1.miesto JA firma Invicta


Citi finančné riadenie
     3.miesto JA firma Ychtiö


SAP produkt pre 21. storočie
     1.miesto JA firma Invicta


S&T úžitkový produkt
     3.miesto JA firma Ychtiö


IBM prezentácia
     2. miesto JA firma Ychtiö
     3.miesto JA firma Invicta


a do TOP finále (medzi 7 JA firiem) postúpila JA firma Invicta, konať sa bude v Bratislave 21. mája 2019

HK

Hviezdoslavov kubín

 

Dňa 8.4.2019 sa konalo okresné kolo HK, kde Jakub Mráz v poézii a Matej Šoltés v próze získali čestné uznanie.
Dňa 3.4. 2019 sa konalo regionálne kolo HK, kde Alexandra Müllerová získala cenu za osobitú interpretáciu poézie.

o_sjl

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

 

Školské kolo olympiády v slovenskom jazyku:


kategória A
1. B. Miľovčíková - VII.OA
2. M. Sipľaková- IV.AB

 

kategória B
1. L. Linkeschová - VI.OA
2. D. Šoltýs - V.OA
3. M. Horňáková - VI.OA

 

kategória C v OKRESNOM KOLE
1. miesto Matej Šoltés - III.OA 

 

Výsledky písomnej časti:

kategória A
1. B. Miľovčíková - VII.OA
2. M. Sipľaková - IV.AB
3. S. Hanzen - IV.A

 

kategória B
1. D. Šoltýs - V.OA
2. L. Linkeschová - VI.OA
3. M. Horňáková - VI.OA

2017/2018

pro_educo_1

PRO EDUCO AWARDS 2018

 

Študenti Marcel Buday, Kristián Tomčo, Bohuš Hrnek a Aleš Melichar získali ocenenie PRO EDUCO AWARDS 2018 za projek Safe Step - JA Firma, Ala rasi 2017/2018.